Nordycka Unia Oświaty Polonijnej

Sprawozdanie z przebiegu Konkursu zorganizowanego przez Nordycką Unię Oświaty Polonijnej pt. „Urodziny Polski”

Dnia 31.10.2018r. zakończył się Konkurs organizowany przez Nordycką Unię Oświaty Polonijnej pt. „Urodziny Polski!”.
Konkurs plastyczny „Urodziny Polski!” zorganizowany został z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu było rozwijanie świadomości narodowej wśród polskich dzieci, uczących się w krajach skandynawskich: Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii oraz Islandii.
Tematem prac konkursowych była artystyczna wizja Polski, ukazana w dowolnej formie plastycznej.
W konkursie wzięło udział 88 uczniów, w wieku od 6 lat do 18 lat. Prace zostały wykonane wieloma rozmaitymi technikami.
Wszystkie prace były piękne, a wytypowanie prac zwycięskich okazało się niezwykle trudne.
Komisja konkursowa w składzie:
Angelika Fiertek,
Dominika Śmieja,
Katarzyna Bugajska,
Anna Bugajska – Żmuda,
Małgorzata Bugajska
postanowiła wyszczególnić poniższe grupy wiekowe oraz techniki pracy.
– Prace plastyczne – zakres wieku od 6 lat do 9 lat,
– Prace plastyczne – zakres wieku od 10 lat do 15 lat,
– Prace plastyczne wykonane na drewnie,
– Prace multimedialne,
– Prace wykonane grupowo,
Podczas oceny prac, zwracano uwagę na pomysłowość pracy, technikę, estetyczność oraz walory artystyczne.

Laureatami konkursu zostali:
Nagroda główna:
Jessica Surzyn, lat 11, Szwecja

Prace plastyczne – zakres wieku od 6 lat do 9 lat:
1. Aneta Tarlecka, lat 9, Szwecja
2. Veronica Holmström, 8 lat, Szwecja
3. Kacper Bussa, lat 8, Szwecja
Wyróżnienia:
Wiktor Orzechowski, lat 9, Szwecja

Prace plastyczne – zakres wieku od 10 lat do 15 lat:
1. Wiktora Kujawińska, lat 14, Dania
2. Joanna Ściera, lat 15, Szwecja
3. Daria Nwokocha, lat 11, Norwegia
3. Victoria Kinksep, lat 11, Szwecja

Wyróżnienia:
Anastacia Szywała, lat 11, Dania
Joanna Tarlecka, 10 lat, Szwecja
Klaudia Walerowicz, 10 lat, Szwecja


Prace plastyczne wykonane na drewnie:
1. Urszula Molendowska, 11 lat, Norwegia
2. Maciej Jakubina, 9 lat, Norwegia
3. Julia Kurzawa, lat 9, Szwecja

Prace multimedialne:
Wyróżnienie:
Rune Holmkvist, lat 11, Szwecja

Weronika Walichnowska, lat 18, Szwecja (kliknij, aby zobaczyć( 

Prace wykonane grupowo:
1. Klasa Ib, wychowawczyni Anna Wilczyńska, Norwegia (Bergen)
2. Klasa IIa, wychowawczyni Jolanta Machińska, Norwegia (Bergen)
Wyróżnienie:
Klasa Ib, wychowawczyni Agnieszka Nwokocha, Norwegia (Stavanger)


Prace wyróżnione:
Amelia Musa, 9 lat, Norwegia
Aleksander Bagiński, 9 lat, Norwegia

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.
Prace można obejrzeć na stronie Unii Nordyckiej oraz na stronach Organizacji Członkowskich.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za włączenie się do konkursu.
Nordycka Unia Oświaty Polonijnej

Comments are closed.

  • RSS
  • Facebook